Mgr. Ludmila Lorencová

varhany, muzicírování
lorencova@zusvarhanicka.cz
Hudební počátky Ludmily Lorencové začaly na ZUŠ v Děčíně ZUŠ – hra na klavír (1986-1994) a hra na příčnou flétnu (1988-1994). Hudbu dále studovala v letech 1994-2000 na Konzervatoři v Teplicích (obor Varhany) a v letech 2000-2003 bakalářské studium na JAMU Brno (obor Duchovní hudba).
Již v rodných Teplicích začala pracovat na ZUŠ jako korepetitorka na tanečním oddělení (1997-2000), od roku 2001 několik let vedla chrámový sbor v Brně Bystrci, krátce si vyzkoušela práci pastorační asistentky Střediska pro liturgickou hudbu a od 1.9.2003 pracuje na ZUŠ varhanické jako učitelka klavíru a varhan (s 13letou přestávkou kvůli mateřké).
Již odmala, jen co byla schopná zahrát písničku z Kancionálu na klavír, vypomáhala s varhanní službou. Pravidelně to bylo v kostelech v Děčíně (Podmokly), v Teplicích, v Brně (Petrov, minorité) a na Vranově u Brna. Nyní hraje v Lelekovicích.
Při studiu na Konzervatoři a JAMU se také několikrát pasivně i aktivně účastnila různých kurzů. Aktivně se účastnila kurzů improvizace a harmonie (Frenštát – prof. Hrubiš) a také absolvovala roční kurzy při brněnském biskupství (Teologický kurz, kurz Katecheta a Akolyta).
Jejím velkým koníčkem a zájmem je ornitologie, které se věnuje aktivně. Má ráda vše, co se týká přírody, hudby a genealogie.