MgA. Jiří Hrubý

klavír, muzicírování
hruby@zusvarhanicka.cz
Jiří Hrubý je absolventem brněnské konzervatoře ve třídě Davida Marečka, Janáčkovy akademie múzických umění pod vedením Ivana Gajana a v roce 2016 završil svá studia na Conservatorium Maastricht v Nizozemí v klavírní třídě belgické pianistky Katiy Veekmans. Je také absolventem řady mistrovských klavírních kurzů (např. Arkadyho Zenzipera, Avedise Kouyoumdjiana, Katiy Veekmans, Jiřího Skovajsy, Antonína Kubálka, Františka Malého aj.). Během svých studií získal řadu ocenění na soutěžích (v roce 2016 např. cena publika na Music Award Maastricht).
Vystupuje na sólových recitálech a spolupracuje s významnými hudebními tělesy (Filharmonie Brno, orchestr Janáčkovy opery v Brně, dětský pěvecký sbor Kantiléna aj.). Věnuje se také komorní hudbě, pravidelně koncertuje s flétnistkou Kristinou Vaculovou, hráčkou na zobcovou flétnu Michaelou Koudelkovou a basbarytonistou Jiřím M. Procházkou. V minulé sezóně navázal spolupráci s tureckou
pianistkou Renan Koen.
Koncertuje u nás i v zahraničí (Německo, Francie, Belgie, Nizozemsko, Slovensko, Litva, Turecko, Omán). Je zván k účinkování na festivalech (Např. Janáček Brno, Moravský podzim, Janáček a Luhačovice, Věčná naděje aj.) i k účasti na různorodých hudebních projektech. Zabývá se také soudobou hudební tvorbou, premiéroval a natočil již řadu skladeb. V současnosti se aktivně věnuje české hudbě, interpretuje hudbu židovských autorů a spolupracuje s Institutem terezínských skladatelů.
Pedagogicky působí na ZUŠ Varhanická v Brně.