MgA. Irena Hůrková

housle
hurkova@zusvarhanicka.cz
Rodačka z Humpolce. Od roku 1991 působí v Brně. Zde studovala konzervatoř v houslové třídě prof. Jiřího Besperáta, kterou ukončila v roce 1997 absolutoriem.
Pokračovala ve studiích na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením doc. Františka Novotného, která úspěšně absolvovala v roce 2001. Během těchto let se věnovala intenzivně komorní hře, účastnila se mistrovských kurzů v Semmeringu a Reichenau.
V letech 1997-2000 byla členkou Orchestru opery Národního divadla v Brně a jako host zde působí dodnes. Od roku 2001 je členkou Filharmonie Brno. S tímto orchestrem koncertovala nejen v evropských zemích, ale i v Japonsku, Vietnamu, Koreji, Singapuru, Thaiwanu, Filipínách… Hostuje i v dalších symfonických orchestrech, se kterými vycestovala do Indie a Číny.
Působení v komorních orchestrech jako např. Čeští komorní sólisté, Czech Virtuosi a BKO nyní obohacuje o spolupráci s dalšími ansámbly, mezi něž mimo jiné patří Brno Contemporary Orchestra.
Pravidelně doprovází koncerty Kantilény, pěveckého sboru dětí a mládeže při Filharmonii Brno.
Věnovala se i pedagogické činnosti, deset let učila hru na housle na gymnáziu Pavla Křížkovského v Brně a tři roky vedla pěvecký sbor gymnázia ve Šlapanicích u Brna. Od roku 2009 vede chrámový sbor dospělých a dětí ve farnosti Podolí u Brna, kde žije se svou rodinou.